foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zapraszamy...
... jeżeli jesteś kobietą i mierzysz minimum 180 cm wzrostu lub mężczyzną o wzroście minimum 190 cm, to dobrze trafiłaś/eś, jesteś na stronie Stowarzyszenia Ogólnopolski Klub Wysokich.więcej...

Klub Wysokich funkcjonuje w Polsce od 1968 r, został założony we Wrocławiu z inicjatywy śp. red. „Słowa Polskiego" Michała Żywienia najpierw jako Ogólnopolski z czasem jako Międzynarodowy za sprawą uczestnictwa naszych Członków w zagranicznych imprezach oraz udziału zaproszonych międzynarodowych gości w organizowanych w stolicy Dolnego Śląska do 2008 r  corocznych Balach Wysokich połączonych z wyborem najwyższej uczestniczki i najwyższego uczestnika.

Do końca czerwca 2008 r przez 35 lat funkcje Prezesa Międzynarodowego Klubu Wysokich pełnił Stefan Świgoń mierzący jedynie 176 cm wzrostu.

Klub posiada własny hymn.

Członkostwo w Klubie wiąże się z imiennym wypełnieniem Deklaracji Członkowskiej.

Kryteria członkostwa w naszym Klubie są niezmienne, aby zostać Członkiem Klubu kobiety powinny posiadać minimum 180 cm wzrostu a mężczyźni minimum 190 cm.

W ramach Międzynarodowego Klubu Wysokich istniały i funkcjonowały autonomicznie filie Klubu, które realizowały regionalne imprezy o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim, najliczniejsze filie obejmowały swoim zasięgiem obszar Górnego Śląska i Łodzi Zachodniopomorskiego, ponadto nasi wysocy działają m.in. w Warszawie, w Kielcach.

Od 2009 roku kolejny, XXXIV Międzynarodowy Bal Wysokich odbył się będzie na terenie gościnnego województwa świętokrzyskiego.

Od 29 lutego 2016 roku Klub uzyskał status Stowarzyszenia, został zarejestrowany w sądzie i posiada od tego momentu osobowości prawną....

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 143 gości oraz 0 użytkowników.